Jak dbać o włosy kręcone?

Jak dbać o włosy kręcone?

Włosy kręcone, ze względu na swoją specyfikę, wymagają specjalnej pielęgnacji i łagodnego traktowania. Posiadaczki tego typu włosów, aby uzyskać piękny i zdrowy wygląd swoich loków, muszą przestrzegać kilka ważnych wskazówek dotyczących zarówno kosmetyków, jak i odpowiedniego mycia i suszenia. Dowiedz się więcej!

Salony fryzjerskie oferują szereg zabiegów wzmacniających włosy, jak np. botox oraz możliwość zakupu produktów dedykowanych tego rodzaju włosom: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Mycie włosów kręconych

Mycie jest podstawą prawidłowej pielęgnacji, a do mycia włosów kręconych szczególnie poleca się delikatne szampony lub odżywki oraz unikanie ciepłej i gorącej wody, aby łuski podczas mycia zostały odpowiednio domknięte. Do mycia można także wypróbować metodę OMO (odżywka­–mycie–odżywka) oraz odpowiednio dobrane do tej metody kosmetyki. Warto postarać się o to, aby włosy wysychały same (dopuszczalne jest używanie chłodnego powietrza lub suszarki z dyfuzorem) i o rozczesywanie ich tylko na mokro (aby się nie wyprostowały) przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Olejowanie włosów

Istnieje wiele zabiegów, które mogą jeszcze bardziej poprawić kondycję loków i sprawić, że będą sprężyste i lśniące. Szczególnie poleca się olejowanie, które nie tylko odżywia włosy, ale także poprawia ich skręt. Olejowanie, które najlepiej sprzyja włosom kręconym, odbywa się „na mokro”. Nie powinno trwać długo, ponieważ zbyt długi czas z produktem może je przeciążać i powodować puszenie.

Stylizowanie loków

Oprócz zabiegów i odpowiedniego mycia warto też skupić się na prawidłowym stylizowaniu loków. Do wydobywania skrętu używamy odpowiedniego stylizatora w postaci żelu, który nakładamy na mokre włosy i „dogniatamy”. Po wyschnięciu odgniatamy „sucharki”, najlepiej kawałkiem bawełnianego materiału, aby nie uszkodzić włosów.

Mycie oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja, a także regularne podcinanie włosów są kluczem do ich pięknego i zdrowego wyglądu na lata. Umów się na wizytę do specjalisty już dziś: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

adminst

Related Posts

Co oferuje nam hurtownia markowej odzieży?

Co oferuje nam hurtownia markowej odzieży?

Jakie klapki najlepiej pasują do letnich stylizacji?

Jakie klapki najlepiej pasują do letnich stylizacji?

Tkaniny dobrej jakości, czyli miły powrót do przeszłości

Tkaniny dobrej jakości, czyli miły powrót do przeszłości

Włoskie kosmetyki – co je wyróżnia?

Włoskie kosmetyki – co je wyróżnia?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.