Kino dla najmłodszych: Top 15 filmów na dzień dziecka

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby zafundować swoim pociechom niezapomniane przeżycia filmowe. Obdarujcie swoje dzieci w ten dla nich szczególny dzień emojonującym sansem filmowym z przygodami filmowego Króla lwa czy niewyobrażalnymi przygodami początkującego czarodzieja z filmu „Harry Potter”. Jednak to tylko dwie propozycje z naszej listy TOP 15 tytułów odpowiednich dla różnych kategorii wiekowych – z tymi filmami dzień dziecka będzie niezapomniany!

Kultowe filmy dla dzieci

  1. „Król Lew” (1994)
  2. „Toy Story” (1995)
  3. „Shrek” (2001)
  4. „Zwierzogród” (2016)
  5. „Gdzie jest Nemo?” (2003)

Król lew 1994

„Król Lew” to historia Simby, młodego lwa, który jest następcą tronu na afrykańskiej sawannie. Po śmierci swojego ojca, króla Mufasy, spowodowanej przez zazdrosnego wuja Scar, Simba ucieka, obwiniając się o tragedię. W dorosłym życiu, z pomocą przyjaciół Timona i Pumby, oraz dawnej przyjaciółki Nali, Simba decyduje się powrócić, by odzyskać tron. Po konfrontacji ze Scarem, Simba zwycięża, przywracając pokój i harmonię w królestwie, kontynuując krąg życia.

Postaci z animowanego filmu "Król lew"

Toy Story 1995

Fabuła filmu skupia się na grupie zabawek, które ożywają, gdy ludzie nie patrzą. Głównym bohaterem jest Chudy, stary, miękki kowboj, który jest ulubioną zabawką chłopca imieniem Andy. Życie Chudego zmienia się, gdy do domu Andy’ego trafia nowa zabawka – Buzz Astral, astronauta z mnóstwem efektownych funkcji. Chudy czuje zazdrość, ponieważ Buzz szybko staje się nową ulubioną zabawką Andy’ego. Konflikt między Chudym a Buzzem prowadzi do serii przygód i nieporozumień, podczas których obaj muszą nauczyć się współpracować i docenić wartość przyjaźni.

Kadr z filmu "Toy story" z głównymi bohaterami
Shrek 2001

Ten film to animowana komedia przygodowa, która opowiada historię tytułowego bohatera, Shreka. Shrek to sympatyczny, choć nieco zrzędliwy ogr, który mieszka samotnie w bagnie. Jego spokojne życie zostaje zakłócone, gdy jego teren zostaje zasiedlony przez bajkowe postacie, wygnane tam przez złego Lorda Farquaada. Aby odzyskać spokój, Shrek wyrusza do zamku Lorda Farquaada z zamiarem zawarcia umowy. Farquaad zgadza się oddać Shrekowi jego bagna pod warunkiem, że ogr uratuje piękną księżniczkę Fionę, którą zamierza poślubić.

Kadr przedstawiający jedne z głównych postaci filmu "Shrek"

Zwierzogród 2016

To animowany film produkcji Disneya, który opowiada historię Judy Hopps, energicznej i ambitnej króliczki, która marzy o zostaniu policjantką. Mimo przeciwności i stereotypów związanych z jej małym rozmiarem, Judy zostaje pierwszym króliczym oficerem w Zwierzogrodzie, wielkiej metropolii zamieszkałej przez różne gatunki zwierząt. Po przybyciu do miasta, Judy szybko zdaje sobie sprawę, że życie w wielkim mieście pełne jest wyzwań i nie jest takie, jak sobie wyobrażała.

Kadr z postaciami z filmu "Zwierzogród"

Gdzie jest Nemo? 2003

Jest to animowana produkcja wytwórni Pixar, która opowiada historię małego, pomarańczowo-białego błazenka – rybki imieniem Nemo. Nemo, który jest nadopiekuńczo traktowany przez swojego ojca Marlina, zostaje schwytany przez nurka i trafia do akwarium w gabinecie dentystycznym w Sydney. Marlin, zdesperowany, by odnaleźć syna, wyrusza w niebezpieczną podróż przez ocean. Po drodze spotyka Dorę, niezwykle zapominalską rybkę paletkę, która pomaga mu w poszukiwaniach. Film ukazuje przygody Marlina i Dory, ich spotkania z różnymi morskimi stworzeniami oraz próby Nemo, by uciec z akwarium i wrócić do ojca. To opowieść o odwadze, przyjaźni i sile rodzicielskiej miłości.

Kadr z filmu "Gdzie jest nemo"

Nowości w kinach dla dzieci

  1. „Soul” (2020)
  2. „Raya i ostatni smok” (2021)
  3. „Luca” (2021)
  4. „Cruella” (2021)
  5. „Mitchells kontra maszyny” (2021)

Jeśli zastanawiają się Państwo, na co do kina z dzieckiem, warto zwrócić uwagę na najnowsze produkcje. Filmy na dzień dziecka prezentujące najnowsze trendy w animacji z pewnością zadowolą najmłodszych kinomanów.

Soul 2020

Opowiada historię Joe Gardnera, nauczyciela muzyki w szkole średniej, który marzy o karierze jazzowej. Jego życie ulega dramatycznej zmianie, gdy po wypadku dusza Joe’a zostaje oddzielona od jego ciała i trafia do „Przedżycia” czyli do miejsca, w którym dusze rozwijają swoją osobowość, zanim trafią do ludzkich ciał. W „Przedżyciu” Joe spotyka duszę o imieniu 22, która od długiego czasu nie jest w stanie znaleźć swojej iskry, czyli pasji, która pozwoliłaby jej przejść do życia na Ziemi.

Główna postać z filmu Soul z innymi postaciami

Raya i ostatni smok 2021

Jest to animowany film przygodowy, opowiada historię młodej wojowniczki o imieniu Raya, która wyrusza w niebezpieczną podróż, by odnaleźć ostatniego smoka i przywrócić harmonię w swoim podzielonym świecie. Miejsce w odgrywa się akcja nazywa się Kumandra, jest miejscem, gdzie ludzie i smoki żyli kiedyś w harmonii. Jednak gdy złośliwe siły zwane Druunami zagroziły światu, smoki poświęciły się, by uratować ludzkość. Po pięciu stuleciach te same złe moce powracają, a Raya, będąca córką wodza plemienia, musi odnaleźć ostatniego smoka, który według legendy posiada moc pokonania Druunów.

Główna bohatera ze smokiem z filmu "Raya i ostatni smok"

Luca (2021)

Film ten to animowana produkcja, która opowiada historię młodego chłopca-ryby o imieniu Luca. Akcja filmu rozgrywa się we włoskim miasteczku nad Morzem Liguryjskim. Luca jest istotą morską, która żyje pod wodą, ale odkrywa, że kiedy wyjdzie na ląd, zmienia się w ludzkiego chłopca. Luca zaprzyjaźnia się z innym chłopcem-rybą, Alberto, który pokazuje mu, jak wygląda życie na lądzie. To właśnie razem odkrywają uroki małego włoskiego miasteczka, w tym jedzenie lodów, jazdę na rowerze i inne ludzkie przyjemności.

Postać z filmu "Luca" jako chłopczyk-ryba

Cruella 2021

„Cruella” to opowieść o początkach jednej z najbardziej znanych złoczyńczyń Disneya, Cruelli de Mon. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie w latach 70. XX wieku, w czasach rewolucji w świecie mody. Główna bohaterka, Estella, jest młodą i ambitną projektantką mody, która od dziecka marzy o zostaniu sławną projektantką. Posiada charakterystyczne czarno-białe włosy i jest znana ze swojej buntowniczej natury. Jej życie zmienia się, gdy zaczyna pracować dla baronowej von Hellman, legendy świata mody, która okazuje się być wyjątkowo okrutna i arogancka. Konflikt między Estellą a baronową staje się głównym motywem filmu. Estella, przyjmując pseudonim „Cruella”, zaczyna rywalizować z baronową, dążąc do zrewolucjonizowania świata mody swoim unikalnym stylem i podejściem.

Główna aktorka filmu "Cruella"

Mitchells kontra maszyny (2021)

Filem ten to animowana komedia przygodowa. Opowiada historię rodziny Mitchellów, która znajduje się w samym środku globalnego powstania maszyn. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Katie Mitchell, która jest pasjonatką filmów i marzy o zostaniu reżyserką. Wraz z ojcem, matką, młodszym bratem oraz ich psem, rodzina Mitchellów wyrusza w podróż samochodem, aby odwieźć Katie na studia filmowe. Podczas ich podróży, na świecie dochodzi do buntu maszyn, kiedy inteligentna sztuczna inteligencja o nazwie PAL postanawia zbuntować się przeciwko ludzkości.

Postacie z filmu "Mitchells kontra maszyny" w samochodzie

Klasyka dla młodzieży

Na koniec warto wspomnieć o klasyce filmowej, która może przypaść do gustu starszej młodzieży. Tytuły filmów dla dzieci i młodzieży z tej listy to prawdziwe perełki kinematografii, które na długo zapadają w pamięć.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)

Fabuła tego niezwykłego filmu skupia się na jedenastoletnim Harrym, który dowiaduje się, że jest czarodziejem i zostaje zaproszony do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wychowywany on jest przez wujostwo, które bardzo źle go traktuje. Harry wkracza w świat magii, odkrywając swoje prawdziwe dziedzictwo i sławę, jaką zdobył po pokonaniu potężnego czarnoksiężnika, Lorda Voldemorta, gdy był jeszcze niemowlęciem. W Hogwarcie Harry zaprzyjaźnia się z Ronem Weasleyem i Hermioną Granger, a także odkrywa tajemnicę Kamienia Filozoficznego, który posiada moc udzielania nieśmiertelności i przemiany metali w złoto. Film przedstawia przygody Harry’ego i jego przyjaciół, ich pierwsze lekcje czarodziejstwa, a także konfrontację z Voldemortem, który usiłuje powrócić do pełni mocy.

Zdjęcie z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" przedstawia ich głównych bohaterów

Hobbit: Niezwykła podróż (2012)

Fabuła skupia się na przygodach Bilba Bagginsa, skromnego hobbita z Shire, który zostaje wciągnięty w epicką wyprawę przez czarodzieja Gandalfa Szarego. Bilbo dołącza do kompanii trzynastu krasnoludów, prowadzonych przez Thorina Dębową Tarczę, których celem jest odzyskanie Ereboru, ich utraconego królestwa, znajdującego się pod Górą Samotną. Erebor został zajęty przez smoka Smauga, który zniszczył królestwo krasnoludów i zgromadził ogromne bogactwa. Podczas podróży Bilbo i jego towarzysze napotykają różne przeszkody i niebezpieczeństwa.

Kadr z filmu "Władca Pierścieni"

Narnia: Lew, Czarownica i stara szafa (2005)

Opowiada historię czwórki dzieci rodzeństwa Pevensie: Petera, Susan, Edmunda i Lucy, którzy podczas II wojny światowej są ewakuowani z Londynu na wiejską posiadłość. Tam Lucy odkrywa starą szafę, która jest portalem do magicznej krainy Narnii. W Narnii dzieci dowiadują się, że kraina ta jest ujarzmiona przez złą Białą Czarownicę, która sprawiła, że zawsze jest zima, ale nigdy nie ma świąt. Dzieci wraz z lewem Aslanem, prawowitym królem Narnii, włączają się w walkę o wyzwolenie krainy spod władzy Czarownicy.

Główne postacie z filmu "Narnia: Lew, Czarownica i stara szafa"

Gwiezdne Wojny: Część IV – Nowa nadzieja (1977)

Fabuła skupia się na młodym Luke’u Skywalkerze, który mieszka na pustynnej planecie Tatooine. Jego życie zmienia się, gdy przypadkowo odkrywa droida R2-D2, który przechowuje tajne plany Gwiazdy Śmierci – potężnej broni Imperium. Wraz z droidem C-3PO, Luke wyrusza, aby dostarczyć plany do Rebeliantów walczących przeciwko tyrańskiemu Imperium. Po drodze Luke spotyka Obi-Wana Kenobiego, doświadczonego Jedi, który uczy go podstaw Mocy i odkrywa przed nim prawdę o jego rodzinie. Razem z przemytnikiem Hanem Solo i jego współpilotem Chewbaccą, udają się na ratunek księżniczki Lei, przywódczyni Rebelii, która została pojmana przez złowrogiego Dartha Vadera. Film osiąga kulminację w bitwie, w której Rebelianci starają się zniszczyć Gwiazdę Śmierci.

Gwiazdy filmu "Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa nadzieja "

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

Film ten to przyjemna przygodowa opowieść o piratach, skarbach i starożytnych klątwach. Głównym bohaterem jest charyzmatyczny i nieprzewidywalny kapitan Jack Sparrow. Sparrow wyrusza w pełną przygód podróż, aby odzyskać swój statek, Czarną Perłę, który został mu skradziony przez jego byłego pierwszego oficera, kapitana Barbossę. Fabuła skupia się również na Willu Turnerze, kowalu, który zakochuje się w Elizabeth Swann, córce gubernatora.

Główna postać w pirackim kapeluszu z filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły "

Filmy na dzień dziecka to doskonały sposób na spędzenie czasu z najmłodszymi. Bez względu na to, czy wybieramy kultowe produkcje, nowości kinowe czy klasykę dla młodzieży, warto pamiętać, że wspólne seanse filmowe to nie tylko rozrywka, ale również okazja do nauki i rozmowy na różne tematy. Pamiętajmy, że dla dzieci najważniejsze jest to, że mogą spędzić ten czas z nami.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Posts

Strona korzysta z plików cookies, aby korzystać z naszego portalu zaakceptuj - politykę prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close