Masaż twarzy
Masażery do twarzy to niewielkie praktyczne narzędzia, które jak sama nazwa wskazuje, służą do masażu twarzy i jej okolic, czyli szyi i ramion. Sprawdzają się również przy masowaniu mniejszych partii mięśni, takich jak czworobok. Posiadają zazwyczaj unikalną konstrukcję – dwie rolki połączone są wydłużonym uchwytem. Większa porcja jest przeznaczona do masowania większych, gładszych obszarów, takich jak czoło lub policzki, a mniejsza porcja świetnie nadaje się do masowania pod oczami lub wokół nosa.
Roller do twarzy – rodzaje
To małe narzędzie do masażu twarzy jest zwykle wykonane z zielonego jadeitu lub różowego kwarcu. Ponadto możemy zobaczyć rollery wykonane z nefrytu, które są mylone z jedeitem ze względu na ich zielony kolor. Mniej popularne są masażery wykonane z opalizującego fluorytu w kolorach takich jak fiolet, zieleń i szarość czy czarny obsydian.
- Roller do twarzy wykonany z jedelitu. Jadeit to minerał z grupy krzemianów (krzemiany sodu i glinokrzemiany, a czasem mieszanina wapnia i magnezu). Jadeit należy do rzadkiej grupy minerałów. Rzadko tworzy dobre kryształy. Najczęściej występuje w postaci gęstych grudek, tworzących skupiska ziarniste lub włókniste. Przeważnie jest lśniący zielony, półprzezroczysty lub przezroczysty.
- Roller do twarzy wykonany z kwarcu. W kulturze chińskiej kwarc jest używany do rozwiązywania problemów emocjonalnych i bólu. Jest szczególnie pomocny przy bólach głowy, bólach stawów i mięśni. Może również pomóc złagodzić stres i bezsenność. Uważa się również, że kwarc łagodzi problemy z sercem i krążeniem oraz promuje płodność. Legenda głosi, że stworzenie kwarcu przypisujemy Adonisowi i Afrodycie, których krew kapała na kamień, barwiąc go na blady róż. Dlatego uważa się, że kamień ten będzie promieniował wibracjami miłości i ogromnym poczuciem radości.
Jak masować się rollerem do twarzy?
Podczas masowania twarzy wałkiem pamiętaj, aby zrobić to dobrze. Kamienie powinny zawsze przesuwać się po naszych twarzach od środka na zewnątrz. W ten sposób poprawiamy odpływ płynu limfatycznego oraz zalegających toksyn i metabolitów metabolizmu komórkowego do węzłów chłonnych, gdzie zostaną one wykorzystane. Nie powinieneś „jeździć” wałkiem tam i z powrotem po twarzy. Zawsze przesuwaj się na zewnątrz od środka twarzy w kierunku uszu, czoła i podbródka. Po usunięciu kamienia z twarzy, czynność masażu na tym samym obszarze można powtórzyć kilka razy, ale zawsze od wewnątrz na zewnątrz. To złota zasada gwarantowanych rezultatów masażu. Podniesie mięśnie wbrew grawitacji i poprawi owal twarzy.